Keturi Norvegijos universitetai pateko į geriausių TOP-400 universitetų pasaulyje pagal reitingą QS 2014 metais
Reitingas parodo, kad Norvegijos aukštosios mokyklos yra stiprios mokslo tiriamajame darbe.
QS tyrimų vadovas Ben Sauter pasakoja:
“Nežiūrint į tai, kad trys aukštosios mokyklos iš keturių nežymiai pablogino savo pozicijas reitinge, šių metų rezultatai rodo, kad dauguma Norvegijos universitetų pagerino rezultatus moksliniuose tiriamuosiuose darbuose, leidinių citavime fakultetuose. Pagal šį kriterijų, Bergeno universitetas yra 56-oje., o Oslo yra 84-oje vietoje pasaulyje. Norvegija užima tvirtas pozicijas pasauliniame aukštojo mokslo sektoriuje, ir tai rodo žymų konkurencingumo laipsnį.”
Visuotino dėmesio akcentavimas aukštos kokybės moksliniams ir techniniams tyrimams yra pagrindinis veiksnys užimant lyderio pozicijų geriausių pasaulio universitetų QS pasaulio reitinge.
Jau trejus metus, pirmąją vietą reitinge užima Masačusetso technologijos institutas, kuris per metus pagerino reitingą 14% mokslinių darbų citavime fakultetuose. Londono karališkasis koledžas taip pat pagerino savo poziciją pagal šį rodiklį 14%. Palyginimui, Kembridžo universitetas 11%, o Harvardo universitetas 2%.
Visos dešimtuko mokomosios įstaigos gavo akademinės reputacijos aukščiausius rezultatus, reputacijas tarp darbdavių, fakultetų ir tarptautinių fakultetų skaičiaus ir studentų santykiu. Londono karališkojo koledžo citavimo rodikliai fakultetuose leido jam padaryti didžiausią šuolį pirmajame dešimtuke, aplenkti Harvardą, Londono ir Oksfordo universitetinius koledžus, atsiradęs antroje vietoje pasaulyje, lygiai su Kembridžo universitetu.
Londonas yra vienintelis miestas pasaulyje, kurio penki universitetai papuolė į TOP – 100, apeidamas tokius miestus, kaip Bostoną, Honkongą (3), Niujorką, Paryžių, Tokiją, Melburną, Pekiną (2). Londono meras Boris Johansson pasakė: “Šitas reitingas patvirtina Londono poziciją kaip pasaulio sostinės sukūrimą. Niekur pasaulyje nerasite tokio didelio kiekio geriausių universitetų tik per keletą mylių vienas nuo kito, visuose puikus mokymo lygis, ir absolventai tampa pagrindiniais specialistais visose srityse. Nuo buhalterių iki geologų, aš su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad Londono universitetai išeina į pirmaujantį planą pagal mokymo lygį ir tiriamąją veiklą”.
Studentai, kurie veržiasi studijuoti Didžiojoje Britanijoje, reitingas parodo, kad pirmaujantys Didžiosios Britanijos universitetai vėl turi aukštus rezultatus pagal tarptautinius rodiklius. Patys geriausi Didžiosios Britanijos universitetai 2014/15, atsižvelgiant į pasaulio reitingą QS World University Rankings®: Kembridžo universitetas, Londono karališkasis koledžas ir Oksfordo universitetas. Londono universitetinis koledžas taip pat yra geriausių aukštųjų mokyklų pasaulyje dešimtuke, ir dar du Didžiosios Britanijos universitetai pateko į Top- 20.