Norvegijoje vis daugiau pagyvenusių žmonių nori gauti ne tik pensiją, bet ir atlyginimą, todėl dirba netgi daugiau nei jaunystėje. Šios amžiaus grupės žmonės 2013 metais sudarė didesnę darbo jėgos dalį nei 2010 m.
„Aš niekada negalvojau apie išėjimą į pensiją 62 metų. Viena iš priežasčių buvo finansinės problemos, nes pensija smarkiai sumažėjo, bet svarbiausia yra tai, jog mano darbo sferoje vyksta daug įdomių dalykų, kuriuose norėčiau dalyvauti ir aš, – pasakoja inžinierius statybininkas Erikas Vebneris (66 m.).“
Naujausiais Darbo ir socialinės gerovės valdybos (NAV) duomenimis patvirtinama, kad dauguma vyresnio amžiaus žmonių verčiau renkasi darbą. Remiantis šiais duomenimis, 62–64 metų amžiaus grupėje vyko didžiausias užimtumo augimas (nuo 2010 iki 2013 metų jis didėjo 6–7%). Labiausiai šis reiškinys pastebimas tarp 64 metų amžiaus žmonių. 2010 metais 39% iš jų dirbo, o praėjus trejiems metams dirbančių žmonių šioje amžiaus grupėje skaičius išaugo iki 45,9%.
NorgInfo praneša, jog vyresniems nei 50 metų žmonėms darbo pasiūlos pikas prasidėjo dar 2001 metais. Dėl 2008 metais prasidėjusios finansinės krizės ir kitų tarptautinių krizės faktorių bendroji darbo jėgos dalis smarkiai sumažėjo.